YouTube

YouTube – kilka praktycznych porad

Technologia

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy internet bez serwisu YouTube – od lat jego popularność jest przecież ogromna. Wielu internautów często jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, ile możliwości daje dziś korzystanie z portalu. Chodzi tu m.in. o pobieranie piosenek z YouTube lub zmiany niektórych ustawień.

YouTube – największy serwis filmowy

YouTube to jeden z największych serwisów, które umożliwiają zarówno publikację filmów, jak i darmowe oglądanie nagrań zamieszczonych przez innych twórców. YouTube powstał wiele lat temu – jego początki sięgają 2005 roku – i przez ten czas zdążył się niezwykle rozwinąć. Użytkownicy mają oferowany ogrom różnorodnych opcji, w tym pobieranie treści z YouTube, edytowanie filmów, komentowanie ich i tworzenie społeczności. Każdego dnia z serwisu korzystają miliony ludzi na całym świecie. Na YouTube zamieszczane są teledyski, filmy fabularne, bajki dla dzieci, programy (m.in. sportowe, kulturalne, edukacyjne, kulinarne, publicystyczne) i videoblogi. Nie brak również transmitowanych na żywo koncertów, meczów czy spotkań.

Pobieranie treści z YouTube

Serwis z założenia służy do oglądanie online udostępnionych na nim treści, ale nie jest to jedyna możliwość. Bardzo funkcjonalną opcją jest również pobieranie filmów z YouTube. W ten sposób można w dowolnej chwili wrócić do nagrania nawet w momencie, gdy nie ma się dostępu do internetu. Jak to zrobić? Powstały różne metody – od ściągnięcia pliku poprzez zainstalowaną wtyczkę lub aplikację, po skorzystanie ze strony internetowej przeznaczonej do uzyskiwania nagrań z serwisu. Bez względu na sposób, pobieranie piosenek z YouTube (lub filmów) jest banalnie proste. Każda z metod opiera się na działaniu intuicyjnym. Zarówno bezpłatne programy, jak i strony do pobierania treści z YouTube, charakteryzują się prostym interfejsem i łatwą obsługą. Uzyskany plik można również dowolnie zmieniać, konwertując go na inne formaty. Trzeba również dodać, że pobieranie filmów z YouTube oferuje również bezpośrednio sam serwis. W tym wypadku należy jednak wykupić abonament na usługę.

Zmiany ustawień na YouTube

Z biegiem lat użytkowanie serwisu stało się nie tylko powszechniejsze, ale również bardziej komfortowe. Wspomniane pobieranie piosenek z YouTube to tylko jedna z opcji. Przed użytkownikami otwarto nowe możliwości w zakresie odtwarzania filmów. Dawniej całość była bardzo ograniczona, natomiast dziś istnieje szeroki wybór dotyczący choćby jakości oglądania. Coraz więcej twórców zamieszcza swoje dzieła w doskonałej jakości HD (np. 4K lub 8K). Widz może jednak odtworzyć nagranie w mniejszym rozmiarze, co pozwoli zaoszczędzić transfer danych. Oglądający mogą również zmienić ustawienia dotyczące prędkości filmu (przyspieszając lub zwalniając jego tempo nawet dwukrotnie) oraz włączyć napisy i tłumaczenia.