dentysta

Jak zagwarantować sobie lśniący i zdrowy uśmiech?

Zdrowie i uroda

Licówki kompozytowe to bardzo cienkie płytki, które po uprzednim przygotowaniu nakładane są na zęby. To dzięki nim hollywoodzkie gwiazdy mają tak nienaganny, idealnie biały uśmiech. Dziś już każdy z nas może pozwolić sobie na licówki. Co warto o nich wiedzieć nim zdecydujemy się na zabieg?

Dla kogo są licówki?

Jednym z najczęstszych powodów decydowania się na licówki kompozytowe Łódź są trwałe przebarwienia na zębach, które mogły powstać wskutek leczenia kanałowego, przyjmowania niektórych leków czy wrodzonych wad szkliwa.

Zbyt małe lub dla odmiany zbyt szerokie zęby, przerwy między zębami, czy urazy mechaniczne również można zatuszować licówkami. Licówki Łódź pozwalają na wydłużenie, skrócenie, zwężenie czy poszerzenie zęba.

Niestety nie każdy może założyć sobie licówki Łódź. Jest szereg przeciwwskazań, które wykluczają ten zabieg estetyczny. Bardzo ważne, by przed zabiegiem zostały wyleczone wszystkie zęby. Również kamień nazębny musi zostać usunięty. Próchnica, zęby z dużą ilością wypełnień, czy zła higiena jamy ustnej to najczęstsze przeciwwskazania do założenia licówek kompozytowych Łódź.

Założenie licówek eliminują również szkodliwe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy biurowy nawyk obgryzania długopisów czy ołówków. Bardzo złym nawykiem jest również bruksizm, czyli niekontrolowane zgrzytanie zębami.

Zakładanie licówek – jak przebiega?

Zakładanie licówek kompozytowych Łódź czasami udaje się ograniczyć do wizyty, na której lekarz stomatolog sprawdza stan uzębienia oraz decyduje, na które zęby należy nałożyć licówki. Na kolejnej wizycie, po delikatnym oszlifowaniu powierzchni, nakładany jest materiał kompozytowy na zęby. Jest to zabieg mało inwazyjny i nie powoduje dużego bólu dlatego może być wykonany przy znieczuleniu miejscowym.

Jak dbać o licówki?

Licówki kompozytowe Łódź wyglądają pięknie przez około 5 lat. Jest to jednak uzależnione od przyzwyczajeń pacjenta. Palenie papierosów, picie wina, czy spożywanie dużej ilości mocno barwiących pokarmów może ten czas znacznie skrócić.

Higiena zębów po założeniu licówek nie ulega zmianie. Mycie dwa razy dziennie oraz czyszczenie nitką dentystyczna to jedyne zabiegi jakie są konieczne, by dobrze zadbać o swój lśniący uśmiech. Warto również dwa razy w roku udać się na kontrolę do lekarza dentysty, ale takie postępowanie powinno być rutynowe także, gdy nie zakładamy licówek.

Licówki cena Łódź waha się w granicach 250 – 300 złotych za ząb. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zabieg refundowany przez NFZ, gdyż zaliczany jest do zabiegów medycyny estetycznej. Licówki cena łódź może się różnić w zależności od ilości zębów, która będzie robiona. Zawsze warto negocjować, gdy poprawiamy większą ilość zębów.