dentysta Szczecin

Mity dotyczące estetyki uśmiechu

Zdrowie i uroda

XXI wiek to czas, w którym na bardzo wiele tematów krąży jeszcze więcej różnego rodzaju nieprawidłowych informacji. Niestety, takie mity także można spotkać w zakresie bardzo poważnych tematów, jak dbanie o uśmiech, o zęby. Jak się one przedstawiają?

1) można zostawić pojedynczy ubytek w uzębieniu

Oczywiście, można to zrobić, jednak każdy dentysta Szczecin na pewno powie od razu, że nie tylko zaburza to całą estetykę uśmiechu, lecz również funkcjonalność zgryzu. Z jakiego powodu?

Otóż brak nawet pojedynczego zęba z tyłu sprawia, że zmieniają się rysy twarzy, oczywiście na niekorzyść. Ponadto, zęby obok ubytku od razu są naprawdę całkiem mocno osłabione.

Kto może pomóc w tym zakresie? Otóż tutaj naprawdę doskonale sprawdzi się protetyk albo też implantolog. Wszystko tak naprawdę zależy od możliwości finansowych oraz możliwości w jamie ustnej.

2) każdy może mieć białe zęby

Warto podkreślić także to, że pewnym mitem jest to, że każdy może mieć białe zęby. Każdy stomatolog Szczecin zapewne podkreśli kilka rzeczy tutaj. Po pierwsze – zdrowe zęby nie są automatycznie piękne i białe. Ponadto, dentysta Szczecin zwróci uwagę zapewne jeszcze na jedną sprawę, a mianowicie na to, że w zasadzie to nie u każdej osoby białe uzębienie, jak z amerykańskiego filmu, naprawdę będzie się ładnie prezentowało. Często dość jest tak, że u danej osoby ładny efekt osiągnie się jedynie za pomocą bardzo delikatnego wybielenia.

3) piękny uśmiech to tylko i wyłącznie zęby

Zdecydowanie tak nie jest i dlatego klinika dentystyczna Szczecin, w której pracuje wielu specjalistów jest miejscem naprawdę całkiem znakomitym dla wielu osób. Każdy stomatolog Szczecin z pewnością podkreśli tutaj jedną rzecz, a mianowicie to, że aby osiągnąć piękny uśmiech, tak naprawdę trzeba zadbać o wiele rzeczy – także o dziąsła czy wargi.

W tym momencie warto uczynić pewną dygresję i zauważyć, że dobrej klasy klinika dentystyczna Szczecin to miejsce, w którym można umówić się na konsultację do periodontologa, który jest specjalistą właśnie od chorób błony śluzowej jamy ustnej – także od dziąseł.

4) Ortodonta poradzi sobie z każdą wadą zgryzu

Oczywiście, jest to zupełna nieprawda. Z jakiego powodu? Jeśli wada zgryzu nie do końca wynika z ustawienia zębów, lecz związana jest także z ustawieniem kości szczęki i żuchwy, to niestety konieczna może być inna interwencja lekarska, a konkretniej – chirurga szczękowo – twarzowego, który przeprowadzi odpowiedni zabieg korygujący. Czasem jest to nie tylko kwestia estetyki, lecz również funkcjonalności.