dentysta, stomatolog

Piękny uśmiech dziecka i dorosłego

Zdrowie i uroda

Piękny uśmiech jest nie tylko oznaką atrakcyjności, ale przede wszystkim zdrowia. Jest to jednocześnie pierwsza rzecz, na jaką zwracają uwagę nowo poznane osoby. Warto zadbać by uśmiech był zatem reprezentacyjny i zachwycał. Nawet jeśli w genetycznej ruletce dziecko czy dorosły nie otrzymał prostych zębów, aktualne metody korekcji zgryzu są na bardzo wysokim poziomie. W razie potrzeby leczenia ortodonta Olsztyn dobierze odpowiednią wersję aparatu i wskaże inne formy korekcji zgryzu. Dzięki takim możliwościom każdy może cieszyć się nienagannym uśmiechem.

Dolegliwości, jakie może wywołać wada zgryzu

Wbrew wszelkim pozorom wada zgryzu nie jest tylko kosmetycznym problemem. Wszystko co dzieje się w obrębie jamy ustnej rzutuje na zdrowie całego organizmu. Ortodonta dziecięcy Olsztyn przekaże rodzicom informacje na temat tego, co może wywołać nieleczenie tej wady. Są to napięcia mięśni w obrębie barków, bóle głowy, bóle pleców i zaburzona postawa. Co więcej, zmienia się nieodwracalnie struktura twarzy, szczególnie jeśli z wadą zgryzu połączone jest nawykowe oddychanie przez usta, co jest często powiązane. Nie można nie wspomnieć o aspektach psychologicznych – wada zgryzu wiąże się często z niewyraźną mową, a to z kolei źle wpływa na samoocenę. Również mała estetyka uśmiechu sprawia, że dziecko nie chce przejawiać radości. Aparat ortodontyczny Olsztyn może zapobiegać takim powikłaniom i konsekwencjom braku leczenia.

Finansowanie, jakie można uzyskać na aparat ortodontyczny Olsztyn

Skorzystanie z leczenia przez specjalistę, jakim jest ortodonta Olsztyn, związane jest z wysokimi kosztami. W przypadku osób dorosłych nie ma możliwości dofinansowania takiej formy terapii. Dlatego konieczne jest opłacanie leczenia z własnych środków. Często ortodonta Olsztyn pozwala rozłożyć wysokie opłaty na raty – dzięki czemu są mniej odczuwalne dla pacjenta. W przypadku dzieci i młodzieży poniżej osiemnastego roku życia leczenie może być refundowane, lub współfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego lepiej przeprowadzić terapię dziecka na tym etapie rozwoju.

Ortodonta dziecięcy Olsztyn – jak nie wystraszyć pacjenta?

Mimo że leczenie ortodontyczne obejmuje starze dzieci, pozbawiona empatii osoba może mocno utrudnić przeprowadzenie leczenia. Warto zatem wybierać poleconego specjalistę, który ma odpowiednie podejście do dzieci. Terapia ortodontyczna nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego najlepiej maksymalnie ułatwić jej przeprowadzenie zarówno małemu pacjentowi, jak i samemu ortodoncie.