narzędzia dentystyczne

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem?

Zdrowie i uroda

Dzięki leczeniu kanałowemu nawet mocno zniszczony ząb nie musi być wyrywany. W określonych przypadkach procedura ta powinna być wykonana pod mikroskopem. Kiedy jest to konieczne? Ile kosztuje taki zabieg?

Jak odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe prowadzone jest wtedy, gdy dochodzi do chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych zęba. Najczęściej stomatolog wykonuje je przy zaawansowanej próchnicy, ale też po złamaniach, zwichnięciu zęba, przed założeniem protez zębowych jak koronka, mostek.

W trakcie leczenia kanałowego pod mikroskopem stomatolog stosuje specjalny mikroskop stomatologiczny, który powiększa obszar zabiegowy. Dzięki temu procedura może być jeszcze skuteczniejsza, a ryzyko powikłań mniejsze. Dla pacjenta leczenie kanałowe prowadzone pod mikroskopem oraz bez niego nie różni się od siebie.

Pacjentom chcącym skorzystać z pomocy lekarza jak stomatolog Łomża również umożliwia wykonanie leczenia kanałowego pod mikroskopem. Odwiedzającym gabinet stomatologiczny Łomża może zaproponować wtedy fachową i błyskawiczną pomoc.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – wskazania

Użycie mikroskopu endodontycznego do leczenia kanałowego konieczne jest wtedy, gdy pojawiają się ku temu określone wskazania. Wykorzystanie tego sprzętu pozwala niekiedy na uratowanie zęba przed wyrwaniem, dlatego stosuje go wielu stomatologów w Łomży, by zapewnić swoim pacjentom usługi na wysokim poziomie.

Leczenie zęba pod mikroskopem wskazane jest w poniższych przypadkach:

  • wąskie, kręte kanały zębowe
  • perforacja kanału zębowego
  • zaawansowane zmiany chorobowe
  • powtórne leczenie kanałowe
  • pozostawienie narzędzi w kanałach zęba

Dobry dentysta Łomża – w powyższych przypadkach może on wykonać leczenie z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu endodontycznego.

Gdzie można leczyć zęby pod mikroskopem?

Zabieg polegający na leczeniu kanałowym pod mikroskopem jest dostępny jedynie w sektorze prywatnym, dlatego nie jest on możliwy do wykonania na NFZ.

Pacjentom chcącym wybrać specjalistę jak prywatny dentysta Łomża prezentuje oferty wielu gabinetów, w których można skorzystać z tej procedury.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Prywatny stomatolog Łomża – koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem wynosi od około 300 do 1200 zł w zależności od liczby kanałów zęba oraz dodatkowych procedur.

Osobom planującym odwiedzić gabinet stomatologiczny Łomża daje dostęp do wielu punktów. Z adresami, ofertami i cennikami można zapoznać się bliżej na witrynach gabinetów stomatologicznych w Łomży.