zabawki dla dzieci, grzechotka

Zalety grzechotek na wózek

Uncategorized

Wychodząc z maluchem na spacer, trzeba zabrać ze sobą zestaw niezbędnych akcesoriów. Oprócz butelki, chusteczek, pieluszek czy kocyka ważna jest również ulubiona zabawka maluszka. W tym wypadku świetnie sprawdzi się grzechotka do wózka. Jakie są jej zalety?

Rozrywka dla bobasa

Każdy rodzic wie, że dzieci nie znoszą nudy. Maluch, który nie ma zapewnionych atrakcji, może szybko stać się marudny i zirytowany, co bez wątpienia przełoży się na brak wypoczynku i relaksu podczas wyjścia. Grzechotki do wózka dla niemowląt to doskonała rozrywka i idealne rozwiązanie na gorszy nastrój. Dzięki gadżetowi dziecko ma czym się zająć, nie odczuwa nudy, jest czymś zainteresowane i szybciej się uspokaja. Warto pamiętać, że zwłaszcza młodsze niemowlaki ze względu na leżącą pozycję mają zawężone pole widzenia. Kolorowa zawieszka skupia uwagę i rozwesela.

Rozwijanie nowych umiejętności

Rolą grzechotki na wózek jest jednak nie tylko zabawianie maluszka, ale przy okazji rozwijanie wielu jego umiejętności. Rodzice powinni mieć świadomość, jak ważną funkcję odgrywają tego typu akcesoria. Przede wszystkim uczą umiejętności obserwacji, skupiania się na wybranym elemencie i śledzenia go. Grzechotki do wózka to doskonałe ćwiczenie koordynacji wzrokowej i uwagi. Ponieważ zabawki te z założenia wydają odgłosy, dziecko może dodatkowo rozwijać swój słuch, reagować na dźwięk i uczyć się lokalizować jego źródło. Zawieszona nad głową grzechotka sprawia również, że maluch pragnie dotknąć gadżetu, ćwicząc umiejętność chwytania i usprawniając się w zakresie rozwoju ruchowego.

Zmiana wyglądu wózka

Choć grzechotki na wózek powinny przede wszystkim służyć dziecku, wzbudzając jego zainteresowanie i rozwijając na wielu płaszczyznach, to jednak ich zaletą jest również wygląd. Pięknie wykonane elementy w ciekawych kształtach i kolorach doskonale uzupełniają pojazd, którym jeździ maluch. Zmiana designu za pomocą niewielkiego gadżetu jest bardzo prosta – urocza grzechotka dziecięca sprawia, że wózek nabiera przyjemniejszego charakteru. Osoby, które nie przepadają za krzykliwymi barwami, mogą wybrać zabawkę kontrastową lub utrzymaną w stosowanych odcieniach.

Nieduży koszt

Nie można pomijać faktu, że grzechotki do wózka dla niemowląt to niedrogie gadżety. Ładne, ciekawe zabawki można kupić już za kilkanaście złotych. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się do jednej wersji. Warto co jakiś czas wymieniać grzechotki do wózka na inne, by jeszcze bardziej zainteresować malucha i dostarczyć mu więcej frajdy. Należy także pamiętać, że zawieszki powinny być dostosowane do etapów rozwoju dziecka. W pierwszych tygodniach po urodzeniu polecane są wersje czarno-białe.