dentysta

Leczenie kanałowe. Nie warto się go bać.

Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe zębów nierzadko oceniane jest jako najbardziej bolesna i nieprzyjemna forma leczenia stomatologicznego. Wielu pacjentów unika takiego leczenia, mając świadomość, że każdy dentysta Toruń przy takim leczeniu sprawi ból. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy jest stomatolog Toruń, który takie leczenie potrafi wykonać tak by pacjenta nie bolało?

Leczenie kanałowe nie musi boleć

Leczenie kanałowe polega na dostaniu się do kanałów zęba, oczyszczeniu ich i wypełnieniu specjalnym środkiem. Ząb po leczeniu staje się martwy, ale wciąż jest. Przez wiele lat leczenie kanałowe związane było z tym, że dentysta Toruń czyścił kanały “na wyczucie”. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem nie miał bowiem możliwości sprawdzenia kształtu kanału. Czyścił kanały rzeczywiście do momentu, gdy pacjent poczuł ból. Dla dentysty to był znak, że dotarł do końca kanału.

W dzisiejszych czasach nie ma konieczności leczenia kanałowego w ten sposób. Istnieją zdjęcia rentgenowskie i leczenie pod kontrolą kamery. Dlatego stomatolog Toruń nie musi eksperymentować. Zna kształt kanału i widzi co robi, więc może przeprowadzać leczenie kanałowe absolutnie bez bólu. Nie bez znaczenia jest też możliwość zastosowania znieczulenia. Wcześniej było to dość skomplikowane. Stosując znieczulenie, stomatolog był pozbawiony możliwości wyczucia czy dotarł do końca czyszczonego kanału.

Gdzie zlecić leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zębów możliwe jest u każdego stomatologa, jednak sensowny wybór to klinika dentystyczna Toruń. W takim miejscu jest dużo lepsze wyposażenie. Pacjent nie musi wykonywać zdjęć rentgenowskich u przypadkowego radiologa. Wykonywane są na miejscu. Stomatolog może zasugerować radiologowi jak zdjęcie ma być zrobione by mógł z niego wyczytać jak najwięcej. Oczywiście nie każda klinika dentystyczna Toruń daje możliwość leczenia kanałowego pod okiem mikroskopijnej kamery, w wielu klinikach taka możliwość jednak istnieje.

Podsumowując

Pomimo wcześniejszych doświadczeń czy też opinii innych pacjentów, nie należy obawiać się kanałowego leczenia zębów. W dobrej klinice stomatologicznej jest ono tak samo bezbolesne jak usuwanie kamienia nazębnego czy też przegląd stomatologiczny. Oczywiście jeśli boimy się takiego leczenia, możemy poprosić o znieczulenie przed jego rozpoczęciem. Warto pamiętać, że takie leczenie z reguły wiążę się z koniecznością kilku wizyt, trzeba więc przygotować się na to czasowo i finansowo, by nie przerywać procesu leczenia. W dobrej klinice stomatologicznej leczenie kanałowe może być po prostu bezstresowe. Momentami jakieś nieprzyjemne odczucia mogą się pojawić, jednak będą na tyle minimalne, że z pewnością pacjent nie odbierze ich bardzo źle.