dentysta szczecin

Jak wygląda wizyta u dentysty w czasie koronawirusa?

Zdrowie i uroda

W Polsce, jak i zresztą na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele klinik stomatologicznych Szczeci niestety musiało zawiesić działalność. Na szczęście po poluzowaniu obostrzeń, pacjenci jak najbardziej mogą skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego dentysty. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak wygląda wizyta stomatologiczna w czasach pandemii i na co należy się przygotować.

Co warto wiedzieć?

Każda klinika stomatologiczna Szczecin ma obowiązek zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego. Niezbędne jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie gabinetu i zabezpieczenie całego personelu medycznego. Wizyty u stomatologa nie są zalecane dla osób, które znajdują się w grupie dużego ryzyka.

Jakie zabiegi są dostępne?

Podczas pandemii realizowane są głównie zabiegi medyczne, które wymagają błyskawicznej interwencji dentysty Szczecin. Pacjenci, którzy odczuwają silny ból, mają stany zapalne albo ropne, mogą jak najbardziej skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Ograniczone są zabiegi, podczas których występuje długotrwała styczność z drobnocząsteczkowym aerozolem. Mowa tutaj między innymi o szlifowaniu albo piaskowaniu zębów. Jeżeli istnieje taka możliwość, to stomatolog Szczecin powinien przełożyć zabieg w czasie, bez negatywnych skutków dla samych pacjentów.

Jaki sprzęt powinien posiadać dentysta Szczecin?

Podczas zabiegów stomatologicznych dentysta Szczecin powinien korzystać z pomocy maski FFP3 oraz zwykłych masek chirurgicznych trójwarstwowych. Do podstawowego wyposażenia można zaliczyć także fartuchy ochronne, rękawiczki, czepki oraz ochraniacze na obuwie. Nie można zapominać także o skutecznych płynach do dezynfekcji powierzchni.

Odkażanie i sterylizacja

Aby klinika stomatologiczna Szczecin mogła normalnie funkcjonować niezbędna jest oczywiście dezynfekcja sprzętu, przed wizytą nowych pacjentów. Jak łatwo się domyślić z racji reżimu sanitarnego, mogą wydłużyć się kolejki do dentysty. Po każdej wizycie niezbędne jest przygotowanie gabinetu do przyjęcia kolejnego pacjenta, a odpowiednie odkażenie wymaga czasu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w przeciągu dnia stomatolog Szczecin może udzielić pomocy zdecydowanie mniejszej ilości osób. Konieczność zakupu przez dentystów niezbędnych środków ochrony niestety ma bezpośredni wpływ na cenę wizyty. Pacjenci muszą się liczyć z wydatkiem nawet o 80 zł większym. Opłata epidemiologiczna może okazać się dla wielu rodzin dużym obciążeniem finansowym, ale na własnym zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać.