dentysta, stomatolog

Tytanowe czy cyrkonowe implanty Sosnowiec – co wybrać?

Zdrowie i uroda

Implanty zębów Sosnowiec są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą uzyskać piękny uśmiech. Współczesna stomatologia oferuje nie tylko tytanowe implanty, które używane są od wielu lat, ale również nowoczesne implanty cyrkonowe. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym charakteryzują się implanty tytanowe?

Tytan jest bardzo solidnym materiałem, który gwarantuje długotrwały okres użytkowania. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Tytan jak powszechnie wiadomo występuje w kolorze srebrnoszarym. Gdy dojdzie do niewielkiego obniżenia się linii dziąseł to niestety implanty mogą się odsłonić. Tkanka kostna bardzo dobrze integruje się z tytanowymi powierzchniami implantu. W dużej mierze to właśnie dzięki temu cały proces leczenia nie trwa zbyt długo. Tytanowe implanty Sosnowiec wyróżniają się szorstką powierzchnią, dzięki czemu pobudzony jest naturalny wzrost kości.

Czym wyróżniają się cyrkonowe implanty zębowe Sosnowiec?

Cyrkonowe implanty zębowe Sosnowiec są najlepszą alternatywą dla powyżej opisanego tytanu. Mowa tutaj oczywiście o popularnych implantach ceramicznych, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Jest to idealny wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na estetykę. Cyrkonowe implanty zębów Sosnowiec do złudzenia przypominają naturalną tkankę zębów, a co najważniejsze są bardzo odporne na ścieranie. Do największych zalet należy zaliczyć dużą odporność na korozję i wysoką biozgodność. Cyrkonowe implanty Sosnowiec są niewrażliwe na zmiany temperatur w jamie ustnej. Implanty bardzo dobrze radzą sobie również z kwaśnymi substancjami. Nie można zapominać również o tym, że nie mają one nawet najmniejszego wpływu na smak spożywanych posiłków.

Dlaczego warto postawić na implanty zębów?

Zakładanie implantów zębów jest całkowicie bezbolesne. Implanty w odróżnieniu od protez nie zniekształcają mowy i zapewniają stały uśmiech. Implanty zębowe Sosnowiec to inwestycja w zdrowie całego ciała. Dzięki nim nie ma problemów z rozgryzaniem pokarmów, dzięki czemu znacząco poprawia się cały proces układu pokarmowego. Dzięki implantom można utrzymać odpowiednią strukturę kostną i naturalny kształt twarzy.