dentysta, stomatolog

Korzyści z implantów dentystycznych

Zdrowie i uroda

Implanty zębowe bielsko biała są uważane za najlepszy zamiennik utraconych zębów. Dlaczego? Poza oczywistą (dużą) zaletą wypełnienia luki w zębie protezą stałą, implant ma wiele innych zalet. Przede wszystkim są bardzo dobrze tolerowane (biokompatybilne). Implanty zębów bielsko biała chronią Twoje własne zęby i nie powodują degradacji kości szczęki po utracie zębów (atrofii).

Twardy jak własny ząb

Implanty zębowe bielsko biała zrastają się z kością szczęki. Połączenie z kością nazywa się osteointegracją. Skutkuje to bezpiecznym trzymaniem implantu i przymocowanych protez. Bez względu na to, czy jest to pojedyncza korona, czy most, w którym wcześniej nie było zębów, to tak, jakby nigdy ich nie brakowało.

Implanty bielsko biała a jakość życia

Implanty dentystyczne to nie tylko protezy stałe. Oferują również możliwość mocowania ruchomych protez, optymalizując w ten sposób trzymanie protezy. Źle dopasowana proteza to znaczne utrudnienie życia.

Z chwiejnymi protezami nie możesz bez problemu jeść ani żuć. Historia sukcesu implantów dentystycznych wywodzi się z tej innowacji — brak przechylania lub chybotania protezy oraz ulepszona funkcja żucia oznaczają większy komfort dla użytkownika protezy.

Żuchwa z dwoma implantami

Większość wszczepianych implantów (około 60%) służy do przywracania bezzębnych szczęk. Często w celu lepszego dopasowania protez ruchomych. Działa to w żuchwie z zaledwie dwoma implantami. Istnieją nawet badania, z których wynika, że ​​wystarczy tylko jeden implant w żuchwie.

Jednak w górnej szczęce muszą znajdować się więcej niż dwa implanty zębów bielsko biała. Struktura kości w szczęce górnej jest bardziej miękka niż w szczęce dolnej, dlatego należy tam zastosować cztery implanty bielsko biała.

Stały most na implantach na sześciu implantach

Dzięki implantom możliwe są trwałe, mocne zęby pomimo braku zębów. Wystarczy do tego sześć do ośmiu implantów. Istnieją również koncepcje, w których mocny zgryz jest możliwy przy zaledwie czterech implantach. Nie każdy utracony ząb musi zostać uzupełniony.
W przypadku niektórych braków zębowych możliwa jest tylko proteza dentystyczna jako konwencjonalna proteza bez implantów, np. proteza zatrzaskowa w przypadku braku zębów trzonowych. Implanty zębów bielsko biała umożliwiają mosty, chociaż nie ma już zębów jako filarów.