kafelki 3d

Płytki 3D – czy sprawdzą się w kuchni?

Dom i ogród

Płytki 3D do kuchni to oryginalne rozwiązanie, z którym mamy do czynienia w nowocześnie wykończonych wnętrzach. Mogą być ciekawą propozycją dla ożywienia kuchni, która wcale nie musi wyglądać nudno. Warto jednak wiedzieć, czy kafelki 3D sprawdzą się w każdej kuchni, czy może lepiej wybrać standardowe rozwiązania.

Kafle 3D – czym są?

Płytki 3D są jedną z najciekawszych nowości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Można zobaczyć je w domach urządzonych w nowoczesnym stylu, których mieszkańcy chcą podkreślić swój indywidualizm. Najczęściej wykorzystywane są płytki 3D do kuchni oraz do łazienki, jednak projektanci wykorzystują je również w innych pomieszczeniach. Płytki trójwymiarowe są ceramiką posiadająca strukturę, zdolną do tworzenia efektów 3D. Płytki nie są całkowicie gładkie, dlatego też możliwa jest ich odpowiednia aranżacja, tworząca efekt trójwymiarowy na ścianach. Glazura posiada wypukłą, czasem falistą strukturę, na której może się odbijać lub załamywać światło, dając różny efekt, w zależności od zamierzonego celu. Kafelki 3D występują w różnorodnym designie, dlatego tak łatwo można je dopasować do różnego typu pomieszczeń.

Trójwymiarowe płytki w kuchni

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy płytki 3D do kuchni będą dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że kafelki 3D są bardzo często wykorzystywane do wykładania ścian w tym pomieszczeniu. Przed wyborem odpowiedniego wzoru, należy sprawdzić, czy płytki są dedykowane do kuchni lub łazienki. Muszą być bowiem odporne na działanie wilgoci, podwyższonych temperatur oraz środków chemicznych. Są to bowiem czynniki, z którymi glazura w kuchni ma stały kontakt. Płytki nie mogą się odbarwiać, gromadzić wody czy posiadać zakamarków, utrudniających czyszczenia. Ich powierzchnia nie powinna być chropowata, ponieważ może gromadzić brud. Warto więc wybierać płytki 3D do kuchni, które można łatwo utrzymać w czystości – najlepiej sprawdza się połyskliwa glazura. Płytki do kuchni występują nie tylko w tradycyjnej, jasnej barwie. Glazura 3D bardzo często posiada nie tylko fantazyjną strukturę, ale również głębokie barwy, które można dopasować pod kolor mebli czy ogólnego wystroju kuchni.

Czy płytki 3D nadają się do każdej kuchni?

Glazura trójwymiarowa wygląda efektownie, jest w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie i podkreślić jego wystrój. Płytki takie można stosować w każdej kuchni, jednak najlepiej wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, gdzie komponują się także z meblami. Są dobrym pomysłem dla osób, które myślą o odświeżeniu kuchni i zastanawiają się nad wyborem glazury.