leczenie kanałowe zębów

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Zdrowie i uroda

Nieleczona próchnica może doprowadzić do zapalenia miazgi zęba, a w takich sytuacji dentysta Łódź może zaproponować jedynie leczenie kanałowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega leczenie endodontyczne.

Co warto wiedzieć?

Jeszcze kilka lat temu leczenie kanałowe wiązało się z bardzo długim i bolesnym zabiegiem. W dzisiejszych czasach stomatologia bardzo się rozwinęła, dzięki czemu leczenie kanałowe nie jest już takie straszne.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Każdy bolący ząb jest prześwietlany przez dentystę, który dzięki RTG może ocenić, jak duże nastąpiły szkody. Jeżeli istnieje taka możliwość, to zamiast wyrywania zęba, warto postawić właśnie na leczenie kanałowe. Dobra klinika stomatologiczna Łódź, może przeprowadzić leczenie bezboleśnie, a sam zabieg może zakończyć się nawet po jednej wizycie. Aby zabieg był bezbolesny i komfortowy dla pacjenta stomatolog Łódź podaje silne znieczulenie miejscowe. Godne polecenia są kliniki stomatologiczne w Łodzi, które oferują leczenie kanałowe pod mikroskopem. To właśnie ten sprzęt zapewnia największą skuteczność. Profesjonalny mikroskop umożliwia precyzyjne usunięcie nie tylko resztek tkanek, ale również bakterii. Kluczem do sukcesu przy leczeniu kanałowym jest dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych. Stomatolog Łódź zamyka kanały korzystając z pomocy specjalnego materiału wypełniającego.

Kiedy warto postawić na leczenie kanałowe?

Jak wspomniano we wstępie nieleczona próchnica będzie stopniowo wnikać w coraz głębsze warstwy naszego zęba. Po przebiciu się przez zębinie zaatakuje miazgę. Rozmnażające się bakterie automatycznie wywołają stan zapalny. Przy zapaleniu zęba mogą pojawić się bardzo silne bóle, dlatego też jest to wyraźny sygnał, aby odwiedzić zaprzyjaźnioną klinikę stomatologiczną w Łodzi.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Cena leczenia kanałowego w dużej mierze zależy od ilości kanałów. Z praktycznego punktu widzenia leczenie zębów jednokorzeniowych będzie tańsze niż leczenie zębów, które posiadają więcej kanałów. Każda klinika stomatologiczna Łódź ma swój własny cennik, dlatego też warto zapoznać się z nim. Cena zależy również od doświadczenia dentysty Łódź oraz od technologii z której korzysta. Jeżeli chodzi o tradycyjne leczenie zęba jednokanałowego, to dentysta Łódź może zażyczyć sobie od 250 do 500 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za leczenie zęba trzykanałowego – od 500 do nawet 800 zł. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że przy leczeniu kanałowym niezbędny jest RTG zęba za którego wykonanie trzeba zapłacić około 25 zł.