dentysta, stomatolog

Leczenie kanałowe – dla kogo i jaki koszt?

Zdrowie i uroda

Piękny uśmiech zdecydowanie wpływa na pozytywne postrzeganie drugiej osoby. Zadbane i zdrowe zęby natomiast poprawiają przede wszystkim nam samoocenę i samopoczucie. Warto więc zapewniać im systematyczną i właściwą higienę, ponieważ tylko dzięki temu można uniknąć tak poważnych chorób jak zapalenie miazgi, które wymaga zabiegu stomatologicznego, jakim jest leczenie kanałowe Poznań.

Endodoncja Poznań – profesjonalny stomatolog

Leczenie endodontyczne czyli kanałowe jest znacznie bardziej skomplikowane oraz rozłożone w czasie niż tradycyjne leczenie ubytków. O jego zastosowaniu decyduje zawsze lekarz stomatolog, który również posiłkuje się zdjęciem zęba, dzięki czemu łatwiej określić rozmiar i stopień uszkodzenia wywołanego próchnicą.

Najczęstszą przyczyną wykonania zabiegu leczenia kanałowego jest zapalenie miazgi zębowej. Schorzenie to jest wynikiem zaniedbanej i daleko posuniętej próchnicy, która uszkodziła również miazgę zębową, czyli miękką strukturę, która znajduje się w głębi zęba w jego koronie i korzeniach. Miazga zębowa jest bardzo silnie unerwiona, a zapalenie powoduje dodatkowy ból – jest więc to dość bolesny zabieg i zawsze wykonuje się go ze znieczuleniem.

Leczenie kanałowe cennik Poznań

Endodoncja Poznań jest usługą znacznie bardziej skomplikowaną oraz wymagającą zastosowania dodatkowych środków niż tradycyjne leczenie – tylko wtedy przeprowadzona jest w pełni profesjonalnie oraz bezpiecznie.

Leczenie kanałowe cennik Poznań to kwoty zaczynające się od kilkuset złotych w zależności od wielkości zęba i liczby kanałów. Cena może się wahać nawet w granicach 1500 złotych i jest określana przez stomatologa, zanim zabieg zostanie wykonany.

Leczenie kanałowe Poznań – jak przebiega?

Zanim zabieg leczenia kanałowego zostanie wykonany, niezbędne jest dokładne zdiagnozowanie. Stomatolog musi wiedzieć, jak rozległa jest zmiana. Podczas zabiegu ze znieczuleniem usuwana jest próchnica, a także chora miazga zębowa z korony zęba i korzeni. Następnie miejsca te muszą być dokładnie zdezynfekowane i wypełnione specjalnymi środkami, które nie dopuszczą do nawrotu choroby.
Ostatnim elementem zabiegu jest wypełnienie ubytku kompozytem.

Zabieg endodontyczny to zazwyczaj ostatnia możliwość uratowania zęba. Zdarza się jednak, że w wyniku zapalenia miazgi jest już on w tak złym stanie, że nie pozostaje nic innego niż usunięcie. Warto więc systematycznie odwiedzać gabinet dentystyczny, ponieważ wcześnie wykryta zmiana pozwala uniknąć tego rodzaju zabiegów.