gabinet stomatologiczny

Czym zajmuje się chirurg stomatolog Olsztyn?

Zdrowie i uroda

Stomatologia tak jak inne dziedziny nauk medycznych można podzielić na wiele specjalizacji. Oczywiście najpopularniejszymi specjalizacjami, na które można podzielić tę dziedzinę, są stomatologia, ortodoncja i protetyka. Chirurg stomatolog Olsztyn wykonuje zabiegi ratujące życie, ale też takie, które mają na celu poprawienie komfortu pacjenta.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy Olsztyn?

Wykwalifikowany lekarz stomatolog, którego specjalizacją jest chirurgia szczękowo-twarzowa zajmuje się wszelkimi rodzajami dolegliwości i chorób, które wymagają bardziej skomplikowanej interwencji.
Chirurgia stomatologiczna Olsztyn może odpowiadać za przeprowadzenie wszelkich skomplikowanych operacji, które mają na celu naprawienie uszkodzonej dolnej części czaszki oraz zgryzu. Dziedzina ta to również ratowanie ludzkiego życia, szczególnie, wtedy gdy pacjent uległ wypadkowi i wymaga jak najszybciej odpowiedniej interwencji. Wiele osób uważa, że chirurg szczękowy to lekarz, który działa na granicy stomatologii, a także chirurgii plastycznej. Wykonują oni wiele skomplikowanych zabiegów. Jest to spowodowane tym, że lekarze ci muszą oprócz zębów, znać anatomię i twarzy oraz szyi. Działają oni w zakresie chirurgii urazowej, mogą dokonać ekstrakcji zęba, a także usuną niebezpieczną dla zdrowia torbiel, która pojawić się może w śliniankach.

Jakie zabiegi przeprowadzi chirurgia stomatologiczna Olsztyn?

Wykwalifikowany lekarz stomatolog, który ma odpowiednią wiedzę, będzie w stanie skutecznie i poprawnie dokonać zabiegu wszczepienia implantów zębów. Tego typu zabieg musi być przeprowadzony wtedy, gdy materiał kostny w zębie musi zostać zrekonstruowany. Takiemu zabiegowi powinny być w szczególności osoby, które mają braki w uzębieniu lub w ogóle zębów nie mają. To samo tyczy się sytuacji, w której pojawią się zmiany nowotworowe, torbiele lub inne guzy. W tym wypadku również będzie potrzebna chirurgia szczękowa Olsztyn. W takiej sytuacji konieczna będzie resekcja wierzchołka zęba, która polega na nacięciu błony śluzowej, przez co będzie można dostać się do kości. Pomoc chirurga szczękowego będzie potrzebna również, wtedy gdy dojdzie do wypadku, wskutek którego żuchwa zostanie złamana. W ramach tego zabiegu lekarz umieści w szczęce szyny albo protezy, które odwzorują prawidłowy kształt twarzoczaszki.