gabinet dentysty

Gabinet ortodontyczny dla dziecka i dla dorosłego

Zdrowie i uroda

Piękny uśmiech jest wizytówką człowieka – łatwiej nawiązuje się kontakty z osobą radosną. Dlatego też zadbanie o jego estetyczny wygląd jest niezwykle ważne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już od kilku lat gabinety takie jak ortodoncja Kraków przeżywają oblężenie nie tylko pacjentami w wieku nastoletnim, ale również dorosłymi, którzy chcą wyleczyć się z kompleksu krzywego zgryzu. Dlaczego warto odwiedzić gabinet profesjonalisty? Jak pokryć koszty leczenia ortodontycznego? Jak długo noszone są aparaty ortodontyczne?

Aparaty ortodontyczne Kraków – różne sposoby finansowania leczenia

Młodzież do uzyskania pełnoletności może korzystać z finansowania aparatu ortodontycznego z Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety rozwiązania najnowszej generacji nie są refundowane. Jeśli jest jednak możliwość skorzystania z obniżenia kosztów warto z niego skorzystać – leczenie tego typu nie należy do tanich. Dorośli muszą niestety pokryć koszty leczenia z własnej kieszeni. Najdroższym elementem jest wdrożenie leczenia – koszt aparatu jest bardzo duży.

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny – kiedy kończy się leczenie?

Czas trwania leczenia jest mocno indywidualny. U niektórych widoczna poprawa następuje już po kilku miesiącach, część pacjentów nosi aparat przez kilka lat. Nawet jednak po wyprostowaniu zgryzu przy pomocy aparatu konieczne jest leczenie, które zapobiegać będzie ponownemu przesuwaniu się zębów na stare lokalizacje – zazwyczaj takie utrwalanie trwa również kilka lat.

Ortodonta dziecięcy Kraków – czy przyjmuje również osoby dorosłe?

Specjalista w zakresie ortodoncji przyjmuje zazwyczaj zarówno dzieci, jak i dorosłych. Należy tu zaznaczyć, że dopiero w okolicach 13 roku życia zgryz jest gotowy na to by można przeprowadzić leczenie – są to zatem bardziej nastolatki. Ortodonta dziecięcy Kraków jest zatem nazwą nieco na wyrost, szczególnie że faktycznie dzieci są leczone w jego gabinecie bardzo rzadko. Pierwsza wizyta w gabinecie ortodoncja Karków to przede wszystkim sprawdzenie stanu uzębienie, tego jak poważna jest wada i wskazanie możliwości leczenia. Należy pamiętać, że ortodonta nie przeprowadzi leczenia na zębach, które mają jakiekolwiek infekcje czy ubytki. Często zdarza się również konieczność usunięcia zębów mądrości lub innych, zanim aparaty ortodontyczne Kraków mogą być dopasowane do osoby.