dentysta, stomatolog

Co ma do zaoferowania współczesna stomatologia dziecięca Łódź?

Zdrowie i uroda

Stomatologia dziecięca Łódź rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu dentyści mogą oferować coraz skuteczniejsze metody leczenia. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą zapoznać się z nowoczesnymi metodami leczenia mlecznych zębów u młodych pacjentów.

Moda na kolorowe plomby

Nawet najmniejsze ubytki w zębach należy jak najszybciej wypełnić odpowiednimi materiałami. Jeżeli chodzi o najmłodszych pacjentów, to stomatolog dziecięcy Łódź może zaproponować kolorowe plomby. Mowa tutaj oczywiście o trwałych wypełnieniach kompozytowych, które są utwardzone wiązką światła. Kolorowe plomby przeznaczone są jedynie do zębów mlecznych. Nowoczesna stomatologia dziecięca Łódź oferuje specjalistyczne plomby, które systematycznie uwalniają fluor odpowiedzialny za wzmocnienie struktury zęba. Dzieci mogą same wybrać kolor plomby, dzięki czemu wizyta u dentysty będzie zdecydowanie przyjemniejsza. Istnieje również możliwość uzupełnienia wybranego koloru brokatem.

Lapisowanie zębów

W dobrym gabinecie dentysta dziecięcy Łódź może zaproponować lapisowanie zębów. Mowa tutaj oczywiście o popularnym zabiegu impregnacji zębów mlecznych. Sam zabieg lapisowania najprościej rzecz mówiąc polega na nasączeniu mlecznych zębów specjalnym środkiem bakteriobójczym. Stomatolog dziecięcy Łódź do lapisowania zębów najczęściej używa azotanu srebra, który nie tylko usuwa bakterie, ale również wzmacnia strukturę poszczególnych zębów. Z opisywanego zabiegu powinny skorzystać te osoby, które chcą zniwelować zmiany próchnicowe i znacząco zapobiec ich dalszemu rozwojowi. Lapisowanie najczęściej stosuje się w sytuacji, gdy nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego leczenia. Z dobrodziejstwa lapisowania można skorzystać na przykład przy próchnicy butelkowej.

Lakierowanie mleczaków

Dentysta dziecięcy Łódź oferuje także lakierowanie zębów. Jest to jedna z najpopularniejszym metod uszczelniania naturalnych bruzd, które znajdują się nie tylko na zębach trzonowych, ale również na zębach przedtrzonowych. Dzięki lakierowaniu można zapobiec powstawaniu próchnicy. Podczas lakierowania najpierw dokładnie oczyszcza się zęby na następnie nakłada specjalny lakier szczelinowy. Cały zabieg jest bezbolesny, dlatego też jest to idealny wybór dla dzieci, którzy chcą zabrać swoje dziecko na pierwszą wizytę w gabinecie dentystycznym.