korony zębowe, mosty zębowe, stomatolog

Czym są korony i mosty zębowe?

Zdrowie i uroda

Korony zębowe oraz mosty należą do trwałych uzupełnień protetycznych. Zakłada się je na zęby własne pacjenta, bądź też implanty. Po zakończonym zabiegu nie można ich wyciągnąć. Dzięki nim możliwe jest odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych, a nawet utraconych zębów. Nic więc dziwnego, że korony zębowe Bielsko Biała są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba pacjentów.

Czym są korony i mosty zębowe Bielsko Biała?

Korona jest uzupełnieniem, dzięki któremu można odbudować zniszczone korony zębów. Korony mogą być wykonane z porcelany, która charakteryzuje się wysoką trwałością oraz estetyką. Z kolei korony cyrkonowe Bielsko to nieco droższe rozwiązanie, które dopiero zyskuje na popularności. Fakt jest taki, że właściwie wykonana korona wykazuje trwałość podobną do naturalnego zęba.

Z kolei most to uzupełnienie, którego zadaniem jest odbudowa brakujących zębów. Składa się on z osadzonych na implantach bądź też zębach koron. Tego typu konstrukcja umożliwia odbudowanie nawet kilku zębów. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, choćby z racji tego, że mosty zębowe Bielsko-biała są o wiele bardziej komfortowe, niż tradycyjne, ruchome protezy.

Jakie są rodzaje koron i mostów?

Zarówno mosty zębowe, jak i korony zębowe Bielsko-Biała mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Sprawdzonym standardem są uzupełnienia porcelanowe. W stomatologii są one stosowane od wielu lat. Porcelana jest materiałem, który charakteryzuje się wysoką estetyką.

Warto także zwrócić uwagę na uzupełnienia pełnoceramiczne. Są one bardzo estetyczne, choćby dlatego, że nie używa się w nich różnego rodzaju stopów metali. Dzięki temu ząb wygląda naturalnie, niezależnie od sytuacji. Uzupełnienia pełnoceramiczne są specjalnie wzmacniane, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

Jak przygotować się do założenia korony i mostów?

Osoby, które chcą natychmiastowo i trwale ulepszyć swój uśmiech, powinny zgłosić się na konsultację do protetyka. Jest to osoba, która zaproponuje im wszystkie możliwe rozwiązania, w zależności od tego, jakie są możliwości finansowe pacjenta, jaki zakres powinny obejmować prace, a także – jakie rozwiązanie preferuje pacjent.

Trzeba pamiętać o tym, że zarówno korony, jak i mosty nie należą do najtańszych rozwiązań, a w większości przypadków nie obejmuje ich refundacja NFZ.