wizyta u stomatologa, dentysta

Endodoncja – ratunek dla zniszczonych zębów

Zdrowie i uroda

Endodoncja odnosi się do badania tkanki miękkiej wewnątrz zęba. Zajmuje się głównie chorobami miazgi zębowej i ich leczeniem. Dawniej stan zapalny korzenia zęba często powodował utratę zęba. Obecnie endodonta może uratować i zachować nawet głęboko zniszczone zęby.

Endodonta wrocław — leczenie

Aby to osiągnąć, endodnta wykorzystuje najnowszą technologię. Użycie mikroskopu chirurgicznego może ujawnić najdrobniejsze struktury w zębie. Nie byłyby one widoczne przez lupę ani gołym okiem. Mikroskop otwiera zupełnie nowe możliwości leczenia. Celem endodoncji jest zachowanie zębów. Leczenie kanałowe odbywa się to tak delikatnie, jak to możliwe.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i użyciu nowoczesnych technologii endodonta wrocław opinie ma bardzo dobre i wielu pacjentów korzysta z jego usług.
Leczenie endodontyczne pozwala uniknąć resekcji wierzchołka korzenia lub utraty zębów. Rzędy zębów pozostają bez przerw, a pacjent unika protezy. Pacjenci, którzy szukają stomatologa we Wrocławiu, dla którego zachowanie zębów jest co najmniej tak samo ważne, jak dla pacjenta, znajdą go bez trudu.

Nowoczesne leczenie kanałowe

Do łagodnego i bezbolesnego leczenia kanałowego wykorzystuje się nowoczesne techniki i innowacje. Na początku takiego leczenia należy oczyścić kanał korzeniowy. W tym celu najpierw określa się głębokości lub długości kanałów. Następnie dobiera się odpowiednie systemy pilników i oczyszcza kanał. Endodonta Wrocław wykonuje to ręcznie lub przy pomocy maszyny. Dzięki powiększeniu mikroskopowemu i komputerowemu miazga zęba jest łatwa do rozpoznania i leczenia. Ułatwia to również czyszczenie mocno zakrzywionych lub nieprawidłowych kanałów korzeni zębów. Ultradźwiękami można dotrzeć do bardzo małych kanałów bocznych. Roztwory do płukania środka dezynfekującego również rozpuszczają się i delikatnie usuwają tkankę. W drugim etapie kanał korzeniowy jest ponownie dezynfekowany, a następnie wypełniany i uszczelniany. Docisk ręczny i ogrzewanie techniczne idealnie dopasowują materiał wypełniający do kanału korzeniowego. Tworzy to termoplastyczne i trójwymiarowe wypełnienie. Dezynfekcja i szczelność tego wypełnienia znacząco przyczynia się do zapobiegania infekcji. Leczony ząb powinien być wtedy ustabilizowany. Idealnym środkiem zapewniającym maksymalną stabilność jest często korona.