zdrowe zęby, dentysta

Zdrowe zęby, zdrowy organizm

Zdrowie i uroda

Strach przed wizytą u dentysty powoduje, że wielu pacjentów odwleka wizytę w nieskończoność. Tak absolutnie nie powinno być. Regularne kontrole u stomatologa są konieczne, aby zachować zdrowie jamy ustnej i całego organizmu.

Rozmowa pacjenta i lekarza

Idealnie byłoby, gdyby przed każdym zabiegiem lekarz omówił przebieg tego zabiegu z pacjentem. Pacjent musi mieć czas na zapoznanie się z tym, co powiedział lekarz. Pacjent musi mieć także czas na przemyślenie i podjęcie ostatecznej decyzji. Czasami oczywiście nie ma tego czasu, bo sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie. Wydaje się jednak, że w przypadku planowanych zabiegów stomatologicznych, rozmowa o sposobie wykonania zabiegu i możliwych powikłaniach powinna być standardem. Czasami do wyboru są dwie albo trzy metody, które będą równie skuteczne, ale jedna z nich będzie na przykład mniej obciążająca dla pacjenta, chociaż droższa. Lekarz powinien poinformować pacjenta o takich faktach, aby ten mógł świadomie podjąć decyzję.

Podanie narkozy

Leczenie zębów pod narkozą nikogo już dzisiaj nie dziwi. Oczywiście każdy pacjent powinien zastanowić się, czy na pewno nie wystarczy mu zastrzyk znieczulający. Narkoza jest dość obciążająca dla organizmu człowieka, chociaż czasami oczywiście nie ma wyboru, z różnych względów. Obecnie podanie narkozy jest już całkowicie bezpieczne. Trzeba pamiętać też o tym, że lekarz anestezjolog przez cały czas trwania zabiegu monitoruje pacjenta, zwraca uwagę na wszystkie ekrany, monitoruje czynności życiowe. Gdy tylko pojawiają się niewielkie odchylenia od normy, lekarz natychmiast reaguje, podaje nowe leki. Jeżeli narkoza podawana jest osobie zdrowej, bez obciążeń, naprawdę nie ma się czym przejmować.

Zaufany dentysta

Leczenie zębów pod narkozą Tychy to usługi na najwyższym poziomie. Profesjonalizm widać na każdym kroku. Personel jest nie tylko wspaniale wyszkolony, zna najnowsze techniki leczenia, ale są to ludzie pełni empatii, zawsze uśmiechnięci stawiający na pierwszym miejscu dobro pacjenta. Dlatego też leczenie zębów w narkozie absolutnie nie jest traumatycznym doświadczeniem. Wielu pacjentów wspomina z uśmiechem swoją wizytę w klinice. Na początku pojawił się oczywiście strach, ale bardzo szybko został on przełamany. Leczenie zębów pod narkozą pozwoliło na nowo polubić odwiedzanie stomatologa.