gabinet stomatologiczny

Czym zajmuje się klinika stomatologiczna?

Zdrowie i uroda

Niewłaściwa higiena jamy ustnej lub jej całkowity brak sprawia, że pacjenci trafiają często do dentysty z mocnym stanem zapalnym. W takiej sytuacji niestety niewiele da się już zrobić.

Strata uzębienia

Jedynym wyjściem jest klinika stomatologiczna Gdynia, która pomaga nawet w bardzo ciężkich przypadkach. Najgorzej, jeżeli pacjent stracił większość uzębienia. W takiej sytuacji pozostaje wszczepienie implantów, które muszą się jeszcze dobrze przyjąć. Interwencja chirurgiczna jest częstym rozwiązaniem problemów stomatologicznych.

Zalety kliniki stomatologicznej

Warto mieć na uwadze, że stomatolog Gdynia Orłowo może pomóc przeprowadzić ekstrakcję zęba, a także wypełnić ubytek. Przynajmniej raz w roku zaleca się także usunięcie kamienia nazębnego, który przyczynia się do powstania próchnicy. Czasami może dojść jednak do bardzo poważnego uszkodzenia zęba lub jego korzenia i wtedy potrzebna jest tomografia komputerowa lub zdjęcie rentgenowskie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że gołym okiem nie wszystkie zmiany chorobowe są widoczne, dlatego powinien to sprawdzić doświadczony specjalista. W Polsce pracują również najlepsi specjaliści z zakresu implantologii oraz protetyki. Pacjenci z innych krajów również wyróżniają polskich stomatologów, ponieważ często tu przyjeżdżają. Obecnie ekstrakcja zęba nie sprawia żadnego bólu, ponieważ wszystko jest wykonywanie przy znieczuleniu miejscowym.

Wiedza stomatologiczna

Jest to duża ulga dla pacjentów, którzy pamiętają czasy, gdy zęby wyrywano jeszcze bez żadnego znieczulenia. Technika poszła jednak mocno do przodu i nie trzeba się już absolutnie obawiać żadnego bólu. W większości gabinetów dentystycznych standardy są takie same. Oczywiste jest, że kolejki na NFZ są zdecydowanie dłuższe, dlatego wizyty prywatne cieszą się dużą popularnością. Dostęp do szerokiego grona specjalistów jest możliwe w klinice stomatologicznej. Należy pamiętać, że stomatologia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, dlatego lekarz dentysta musi posiadać obszerną wiedzę. Ważne jest również, żeby korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych placówek medycznych, w których panują sterylne warunki. Dentysta Gdynia Orłowo musi przede wszystkim ukończyć studia medyczne o specjalizacji stomatologicznej. Nic nie zastąpi jednak właściwej higieny jamy ustnej.