dentysta, stomatolog

Pracownia protetyczna Gliwice

Zdrowie i uroda

Piękne i zadbane zęby to ważna potrzeba współczesnych ludzi. Protetyka Gliwice pozwala na uzupełnienie luk w łuku zębowym, dzięki czemu każdy może czuć się komfortowo i pewnie. Dobra pracownia protetyczna Gliwice jest miejscem, które zwyczajnie trzeba znać, aby skonsultować się ze specjalistą i wybrać najlepsze sposoby uzupełnienia luk w łuku zębowym.

Pracownia protetyczna Gliwice

Z reguły żaden pacjent stomatologiczny nie musi sam szukać dla siebie pracowni protetycznej, ponieważ to właśnie lekarz stomatolog współpracuje z protetykiem, który na jego zamówienie wykonuje uzupełnienia, korony zębowe, mosty oraz protezy. Protezy zębowe Gliwice mocowane na stałe lub ruchome to rozwiązanie, dzięki któremu nawet starsze osoby, które straciły już swoje zęby, mogą czuć się pięknie i spożywać różnego rodzaju posiłki.

Czym są protezy zębowe Gliwice?

Obecnie protetyka Gliwice niesamowicie się rozwija, dzięki temu pacjenci mogą korzystać z naprawdę doskonałych uzupełnień protetycznych, które wyglądają bardzo naturalnie, są trwałe, odporne na uszkodzenia i funkcjonalne. Można zdecydować się na różne protezy zębowe Gliwice. Najtańszym rozwiązaniem jest proteza ruchoma, wyjmowana. To rozwiązanie, które ma swoje ograniczenia, ma jednak również swoje plusy. Jednym z nich jest cena. Takie uzupełnienie protetyczne nie kosztuje tak dużo, jak na przykład protezy zębowe Gliwice mocowane na stałe, przykładowo na wkrętach, czyli inaczej implantach zębowych. Taka opcja kosztuje sporo, ale z drugiej strony zapewnia doskonałe efekty wizualne, trwałość, wygodę oraz niezawodność w każdej sytuacji. Osoby które zdecydowały się na takie protezy, nie muszą martwić się tym, że w najmniej spodziewanym momencie ich proteza poluzuje się, straci stabilność i wypadnie.

Protezy zębowe Gliwice na NFZ

Warto wiedzieć o tym, że z niektórych rozwiązań protetycznych pacjenci mogą korzystać w ramach ubezpieczenia w NFZ. Oznacza to, że nie muszą płacić za wszystko z własnej kieszeni, mogą natomiast korzystać z refundacji. Przykładowo protezy zębowe Gliwice ruchome są refundowane raz na kilka lat. Warto dowiedzieć się więcej u swojego lekarza stomatologa lub u specjalisty protetyka. Dzięki temu można korzystać z dobrych rozwiązań, nie ponosząc przy tym wszystkim bardzo dużych kosztów, które często odsuwają moment podjęcia decyzji.