uśmiech dziecka, zdrowe zęby

Leczenie zębów pod narkozą w Tychach

Zdrowie i uroda

Mimo tego, że współczesna stomatologia oferuje wysokiej jakości znieczulenia miejscowe, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi przeprowadzane pod narkozą.

Na czym polega leczenie zębów w narkozie?

Znieczulenie ogólne jak zwykło się nazywać narkozę, polega na tym, że pacjentowi podaje się drogą wziewną lub dożylną specjalne środki medyczne. Warto zaznaczyć, że jest to procedura niezwykle trudna i wymaga dostosowania ilości substancji indywidualnie dla każdego pacjenta. Pacjent zostaje wprowadzony w bardzo głęboki sen, w którego czasie nie odczuwa żadnego bólu. Wszelkie odruchy obronne zostają zniesione, wtedy gdy narkoza działa. To właśnie dzięki temu stomatolog przy asyście anestezjologa może bezpiecznie i niezwykle sprawnie przeprowadzić zabieg. Leczenie pod narkozą trwać może nawet kilka godzin, wszystko zależne jest od tego, w jakim stanie jest uzębienie, czyli od tego, jak dużo czynności musi mieć miejsce w celu wyleczenia pacjenta. Wiele osób uważa, że leczenie pod narkozą nie jest bezpieczne, jest to jak najbardziej mylny pogląd, ponieważ dzisiejsza anestezjologia jest bardzo bezpieczna, a lekarz ma cały czas pod kontrolą poziom znieczulenia.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Warto nadmienić, że nie każdy gabinet przystosowany jest do przeprowadzania tego typu zabiegów, ponieważ potrzebna jest do nich specjalna aparatura, która jest poniekąd wyposażeniem sali operacyjnej. Tylko w odpowiednich warunkach można przeprowadzić zabiegi stomatologiczne pod narkozą. Takie zabiegi mogą być przeprowadzane tylko przez wykwalifikowanych stomatologów, którzy mają odpowiednie doświadczenie. Leczenie zębów pod narkozą może również mieć miejsce u dzieci, potrzebna będzie do tego zgoda opiekuna prawnego np. rodzica. Wiele osób boi się leczenia stomatologicznego nawet mimo tego, że stosowane jest znieczulenie miejscowe. Anestezjologia wyszła naprzeciw tego typu potrzebom, dzięki czemu każdy może w komfortowych warunkach przejść przez całe leczenie pod wpływem znieczulenia ogólnego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nad wszystkim czuwa anestezjolog, który ma doświadczenie z operacjami stomatologicznymi. Warto korzystać z usług klinik, które specjalizują się w tego typu zabiegach, ponieważ gwarantuje to zadowolenie z leczenia. Nie każdy zakwalifikuje się do tego typu zabiegu, jednakże ostateczna decyzja zawsze należy do lekarza.