dentysta, stomatolog

Leczenie kanałowe nie musi boleć

Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe wielu pacjentom kojarzy się z cierpieniem, dolegliwościami bólowymi i bardzo nieprzyjemnymi chwilami. W przekonaniu wielu pacjentów, wszyscy dentyści Olsztyn, którzy podejmują się leczenia kanałowego, powodują ból. Nie ma leczenia kanałowego bez przykrych dla pacjenta dolegliwości. Nie jest tak. Niejeden gabinet stomatologiczny Olsztyn to miejsce, gdzie leczenie kanałowe wykonuje się szybko i bezboleśnie.

Kiedyś stomatolodzy Olsztyn musieli powodować ból

Przed laty leczenie kanałowe rzeczywiście w każdym przypadku wiązało się z dużym bólem. Stomatolodzy Olsztyn nie mieli wyjścia, musieli go powodować. Ból u pacjenta był dla nich sygnałem, że dotarli do końca oczyszczanego kanału, oczyścili go dokładnie. W obecnych czasach jest inaczej. Dentyści Olsztyn używają lepszego sprzętu. Mogą podejrzeć efekty swojej pracy mikroskopijną kamerą i nie muszą powodować bólu. Jeśli więc czeka nas leczenie kanałowe, nie warto się bać. Niejeden gabinet stomatologiczny Olsztyn to miejsce, w którym kanały zębów oczyszcza się całkowicie bezboleśnie.

Po wyjściu z gabinetu mogą pojawić się dolegliwości bólowe

Oczywiście warto mieć świadomość, że elementem leczenia kanałowego jest założenie do zęba tak zwanej trutki, której zadaniem jest zatrucie chorego zęba. To lekarstwo może powodować dolegliwości bólowe nawet przez kilka godzin i jest to zupełnie naturalna reakcja organizmu. Zawsze więc warto poprosić dentystę o środki przeciwbólowe. W czasie gdy ząb ulega zatruciu, prawdopodobnie będzie boleć. Dobra tabletka przeciwbólowa powinna jednak rozwiązać ten problem. Niekiedy wskazane jest zażycie kilku. Oczywiście nie na raz, tylko w określonym odstępie czasu.

Wypełnianie kanałów

Leczenie kanałowe wymaga najczęściej dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. W trakcie drugiej wizyty dentyści Olsztyn wypełniają wcześniej oczyszczone kanały zatrutego zęba. Nigdy nie należy rezygnować z tej wizyty. Puste kanały to bardzo duże zagrożenie dla zdrowia. W pustych kanałach zęba mogą powstawać ropnie, które zagrożą zdrowiu, a nawet życiu. Stomatolog puste kanały powinien odpowiednio wypełnić, ząb zaś zaplombować. Taki ząb na zawsze już pozostanie martwy, może stracić swój kolor, różnić się odcieniem od innych zębów, ale pozostanie. Zatruty i martwy ząb na pewno już boleć nie będzie, jednak z powodzeniem można nim gryźć pokarmy. Przez wiele lat z takim zębem nic nie powinno się dziać. Oczywiście zdarza się, że po jakimś czasie taki ząb jednak trzeba usunąć, jednak takie sytuacje są bardzo rzadkie.