dentysta, stomatolog

Aparat ortodontyczny. Sposób na krzywe zęby

Zdrowie i uroda

Każdy marzy o tym, by mieć piękny uśmiech. Niestety nie wszyscy mogą się pochwalić ładnymi, prostymi zębami. Zdarza się, że wyrastają one w sposób dość dziwny. Nie są proste, zachodzą na siebie. Taka sytuacja to nie tylko zły efekt wizualny. Źle ustawione zęby mogą szybciej się psuć i powodować dolegliwości bólowe. Wskazane jest zgłoszenie się do ortodonty. Ortodonta Łódź założy odpowiednio dobrany aparat i rozpocznie proces prostowania zębów.

Ortodoncja Łódź. Leczenie w tym miejscu może trwać wiele miesięcy

Warto mieć świadomość tego, że założony aparat, ortodonta Łódź będzie musiał co jakiś czas regulować. Najczęściej taki aparat jest zakładany na stałe, na wiele tygodni lub miesięcy. Lekarz co jakiś czas naciąga linkę, która znajduje się pomiędzy zamontowanymi na zębach częściami aparatu, by zęby stawały się proste. Zbyt częste i zbyt mocne naciąganie tego elementu mogłoby spowodować jedno – zęby zbyt silnie naciągane mogłyby zacząć boleć. Z tego powodu konieczne jest noszenie aparatu nawet przez wiele miesięcy, regularne wizyty u ortodonty i powolne naciąganie linki, powodujące odpowiednie ustawianie się zębów. Gdy już ustawią się w odpowiedniej pozycji, aparat ortodontyczny jest ściągany. Ortodoncja Łódź nie jest już miejscem, które trzeba odwiedzać.

Dla dzieci tylko ortodonta dziecięcy Łódź

Tego rodzaju problemy z zębami można pokonywać bez względu na wiek pacjenta. Najczęściej jednak już u dzieci widać, że zęby nie są ustawione względem siebie tak jak należy. Wtedy jest wskazana wizyta u ortodonty, jednak wskazane by był to ortodonta dziecięcy łódź.

Oczywiście nie w każdym przypadku konieczne jest założenie stałego aparatu i noszenie go przez wiele miesięcy. Przy niewielkich wadach zgryzu i minimalnie skrzywionych zębach, stosuje się aparaty, które nie są noszone na stałe. Nierzadko są to aparaty, które zakłada się – na przykład – tylko na noc, na czas snu. Oczywiście takie są dużo łatwiejsze do noszenia, nie wymagają też częstych wizyt u ortodonty. O tym, jaki aparat w danej sytuacji jest konieczny, musi rzecz jasna zdecydować lekarz.

Jeśli będzie to stały aparat ortodontyczny, to ortodonta Łódź zaleca utrzymywać go w czystości. Konieczne jest dokładne mycie zębów, z uwzględnieniem tego, że pomiędzy częściami aparatu bardzo łatwo gromadzą się resztki jedzenia. Do mycia zębów trzeba więc przywiązywać bardzo wiele uwagi. Po umyciu zębów zaś, trzeba spojrzeć w lustro i upewnić się, że wszystkie rejony pomiędzy aparatem ortodontycznym i zębami zostały dokładnie umyte.