remont, panele 3d, kasetony 3d

Jak wykorzystać kasetony 3D do dekoracji wnętrza?

Dom i ogród

Urządzenie wnętrza, które będzie nie tylko wygodne, ale i wizualnie ciekawe, to nie lada wyzwanie. Aby nie zagracić przestrzeni, a jednocześnie jakoś ją urozmaicić, jako dekorację warto wykorzystać elementy funkcjonalne – na przykład ściany. Doskonałą alternatywą dla farby czy nawet tapety będą modne i efektowne kasetony ścienne 3D. Z czego są wykonane? Jak je wykorzystać do aranżacji pomieszczenia?

Kasetony 3D – nowoczesny i oryginalny materiał wykończeniowy

Ściany nie muszą być białe, gładkie i nudne. Mogą zaskakiwać nie tylko kolorem i wzorem, ale i fakturą. Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów na ich wykończenie są kasetony 3D na ścianę.
To bardzo nowoczesny, gwarantujący niebanalny efekt materiał wykończeniowy. Najczęściej ten rodzaj trójwymiarowych paneli wykonany jest z mocnego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa, rzadziej z drewna. Wśród dostępnych w sklepach kasetonów 3D na ścianę pojawiają się bardzo różne modele – od paneli imitujących cegłę, kamień czy drewno, po modele geometryczne, bardzo nowoczesne, tworzące na ścianie niebanalną instalację. Panele mogą mieć różną wielkość i kolorystykę, wiele z nich nadaje się również do malowania.

Jak zrobić trójwymiarową ścianę z kasetonów 3D?

Niewątpliwą zaletą kasetonów ściennych 3D jest ich uniwersalność. Pasują właściwie do każdego mieszkania i do każdego wnętrza. Mogą stanowić tło dla salonu w stylu klasycznym i dla nowoczesnej czy wręcz minimalistycznej sypialni. Pozwalają tworzyć wiele bardzo różnych, zawsze oryginalnych aranżacji. Idealnie nadają się na ścianę telewizyjną, ścianę za łóżkiem czy jako rodzaj ozdoby, a jednocześnie materiał tłumiący dźwięki w gabinecie. Trójwymiarowe panele spodobają się także najmłodszym – pozwolą wyczarować efektowny pokój malucha czy nastolatka.
Kolejny plus tego materiału to łatwość w montażu. Wystarczy zaplanować dekorację ścienną, ustalić, czy kasetony 3D mają pokrywać całą ścianę czy jej część, a następnie za pomocą specjalnego kleju umieścić je na powierzchni ściany.

Dostępność kasetonów 3D na ścianę w polskich sklepach

Kasetony 3D na ścianę zyskują coraz większą popularność. Są cenione ze względu na swoją oryginalność, efektowność, ale też uniwersalność, przystępną cenę i łatwość montażu. Coraz łatwiej też dostać je w polskich sklepach.
Najpopularniejsze wzory, jak kasetony ścienne 3D imitujące cegiełkę czy kamień, można dostać w większości marketów budowlanych. Mniej typowe wzory, jak fantazyjne, geometryczne trójwymiarowe figury, najłatwiej kupić bezpośrednio u producenta lub w sklepie internetowym. Szukając wymarzonych kasetonów 3d na ścianę, warto zajrzeć więc i do sklepów stacjonarnych, i do katalogów online.