taczki

Czym wyróżniają się taczki budowlane?

Dom i ogród

Taczki budowlane są nieco inne niż taczki ogrodowe. Taczki na budowę można jednak stosować z powodzeniem w ogrodzie, jednak tych, które są przeznaczone tylko do terenu zielonego, nie da się wykorzystać do prac typowo budowlanych. Jakie są więc cechy taczek budowlanych na dwóch kołach?

Solidna konstrukcja taczek budowlanych

Taczki budowlane wyróżniają się przede wszystkim solidnym wykonaniem. Świadczy o tym zarówno materiał, z jakiego się je wytwarza, jak i spoiwa, za pomocą których łączy się ze sobą poszczególne elementy. Taczki wykorzystywane podczas prac budowlanych są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Dzięki temu doskonale sprawdza się w różnych warunkach atmosferycznych, jak i w styczności z wszelkiego rodzaju materiałami i cieczami.

W taczkach budowlanych praktycznie każdy element jest wykonany ze stali. Wyjątek stanowią koła i uchwyty, które są zwykle pokryte odpowiednim rodzajem ogumienia. Ten fakt sprawia, że poszczególne części tych konstrukcji na dwóch kołach nie zużywają się zbyt szybko. Jest to niezwykle istotne, jako że na budowie każde narzędzie pracy powinno być niezawodne w codziennym użytkowaniu.

Duży udźwig budowlanych taczek na dwóch kołach

Taczki na dwóch kołach, które są przeznaczone stricte na budowę, wyróżniają się najczęściej sporym udźwigiem. Jest to zrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę, że przewożenie dużych worków z piaskiem, czy cementem nie jest niczym niezwykłym w takim miejscu pracy. Jeśli do tego dojdzie jeszcze duża pojemność, wtedy udźwig powinien sprostać wysokim wymaganiom. Duży udźwig daje pewność, że taczka na dwóch kołach jest również odpowiednio wyważona. Zatem nie dojdzie do uszkodzenia osi, bądź jednego z kół, gdy trzeba będzie nią wykonać „ciasny” skręt.

Jak duże znaczenie ma pojemność taczki budowlanej?

Im głębsza jest taczka na dwóch kołach, tym więcej uda się przewieźć za jednym razem, co przyspieszy tempo pracy. Budowlane taczki na dwóch kołach o większej pojemności umożliwiają przewiezienie dowolnego materiału. Z powodzeniem nadają się do przetransportowania materiałów, które są zapakowane w wiaderku lub worku, jak i sypkie. Nie ma więc najmniejszych trudności z dostarczeniem w dane miejsce piasku, cementu, czy zaprawy murarskiej.

Głębsza taczka z dwoma kołami umożliwia również przygotowanie takiej zaprawy bezpośrednio w misie. Jest to istotne szczególnie dla tych osób, które chcą samodzielnie i niedużym nakładem finansowym postawić mniejszą lub większą konstrukcję budowlaną.

W przeciwieństwie do taczek ogrodowych, te budowlane mają solidniejsze ścianki. Nie ma więc takiego ryzyka, że podczas przygotowywania różnych materiałów do zastosowania bezpośrednio na budowie, dojdzie do uszkodzenia misy.