zęby, dentysta, stomatolog

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Zdrowie i uroda

Zadbane zęby dużo mówią o człowieku. Nie da się ukryć, że dla współczesnych ludzi zdrowie i uroda jamy ustnej są istotne między innymi dlatego, aby mogli czuć się swobodnie w relacjach towarzyskich oraz odnosić sukcesy zawodowe. Jeżeli zęby nie wyglądają zbyt dobrze, można zdecydować się na takie działania, jak na przykład wybielanie zębów Sosnowiec lub licówki.

Stomatologia estetyczna Sosnowiec

Która dziedzina stomatologii rozwija się teraz najszybciej? Jest to stomatologia estetyczna Sosnowiec. Stomatologia estetyczna ma rozwiązania na wiele różnych problemów pacjentów, które mogą pojawić się nawet wtedy, gdy zęby są zdrowe. W końcu uroda zębów nie zawsze idzie w parze z ich zdrowiem, a pewne problemy mogą towarzyszyć człowiekowi od wielu lat. Mowa tutaj na przykład o zbyt dużej przerwie pomiędzy zębami, zębach z przebarwieniami, które pojawiły się w związku z leczeniem czy różnymi chorobami. To właśnie w takich sytuacjach nowoczesne rozwiązania, na przykład licówki Sosnowiec, pomogą ukryć mankamenty zębów, dzięki czemu pacjent będzie czuł się lepiej.

Czym są licówki?

Czym są licówki Sosnowiec? To bardzo cienkie płytki wykonane z porcelany, które protetyk robi na zamówienie dla konkretnego pacjenta, a następnie stomatolog przykleja do przedniej części zębów podczas zabiegu. Licówki pozwalają ukryć różne mankamenty zębów i dobrze sprawdzają się do ich upiększenia. Stosuje się je na zębach w górnym oraz dolnym łuku zębowym. Pojedyncza licówka to koszt nawet kilku tysięcy złotych, dlatego ten sposób upiększania zębów jest drogi, a z drugiej strony potrafi naprawdę odmienić uśmiech pacjenta. Na licówki porcelanowe decyduje się sporo gwiazd, które chcą mieć tak zwany hollywoodzki uśmiech.

Wybielanie zębów Sosnowiec

Równe i proste zęby nie zawsze mają idealny kolor. W takiej sytuacji zamiast stosowania licówek, można zdecydować się na wybielanie zębów Sosnowiec. W klinice stomatologii estetycznej można skorzystać z różnych sposobów wybielania. Jednym z najdoskonalszych jest wybielanie laserowe. Inna opcja to między innymi wybielanie za pomocą specjalnych rozjaśniających preparatów, która nakłada się przy użyciu nakładek, a następnie naświetla. Wybielanie pod okiem stomatologa jest bezpieczne i nie szkodzi zębom, o ile nie wykonuje się go zbyt często. Zęby po wybielaniu mają piękny kolor i prezentują się zdecydowanie lepiej.