dentysta, gabinet stomatologa

Wybielanie zębów laserem – efekty

Zdrowie i uroda

Czy wybielanie zębów laserem jest skuteczne? – Nie da się ukryć, że ten zabieg estetyczny w gabinecie stomatologicznym cieszy się dużym zainteresowaniem – oczywiście jego skuteczność zależy od bardzo wielu czynników, niemniej możemy w zdecydowanym stopniu poprawić jakość swojego uśmiechu na dość długi czas. Co trzeba wiedzieć o laserowym wybielaniu zębów?

Wybielanie zębów laserem efekty

Każdy tego typu zabieg, zanim zostanie przeprowadzony, musi być poparty nie tylko fachowym wywiadem, ale często również poprzedzony odpowiednimi zabiegami. Przede wszystkim należy się przekonać, czy nie istnieją przeciwwskazania do tego, aby go przeprowadzić. Nie powinno się go wykonywać, gdy na przykład pacjent cierpi na nadwrażliwość. Wybielanie zębów laserem efekty może przynieść bardzo różne, niemniej zawsze można liczyć na usunięcie nieestetycznych przebarwień oraz rozjaśnić przynajmniej o ton barwę zębów – są to kwestie bardzo indywidualne, które są zawsze omawiane ze stomatologiem jeszcze przed wykonaniem zabiegu.

Wybielanie zębów laserem cena

Kwestią indywidualną bywa również sama cena – oczywiście sam zabieg to koszt około kilkuset złotych, który może być nieco inny dla każdego gabinetu, a także na przykład miasta – im większe, tym ceny mogą być wyższe. Zdarza się jednak, że wybielanie zębów laserem cena może być jeszcze wyższa, ponieważ koniecznie jest wykonanie również innych zabiegów, np. skalingu, piaskowania czy wyleczenia próchnicy – wybielanie zębów laserem można wykonać tylko na zdrowych zębach i bez znacznych ubytków w szkliwie. Tak więc wybielanie zębów laserem cena ostateczna może być bardzo indywidualna.

Na czym polega zabieg laserowego wybielania zębów?

Sam zabieg w gabinecie nie trwa długo – maksymalnie 40 minut i polega na tym, że na zęby nakłada się specjalny żel wybielający, który pod wpływem światła wnika głęboko w strukturę zęba i tym samym zmienia jego barwę. Wybielanie zębów laserem efekty – jak długo się utrzymują? Bielsze zęby mogą pozostać z nami nawet do trzech lat, ale konieczne jest stosowanie się do zaleceń stomatologa – trzeba między innymi przestrzegać specjalnej “białej diety” przez określony czas po zabiegu. Warto także wyeliminować czynniki barwiące na stałe, np. unikać czerwonego wina, soków, niektórych owoców, a nawet odstawić palenie papierosów – tylko wtedy można liczyć na dłuższe efekty.