panele ścienne

Dlaczego warto zainteresować się panelami ściennymi?

Dom i ogród

Każdy z nas szuka różnego rodzaju sposobów na aranżację wnętrza. Chcemy, aby nasze mieszkanie czy dom prezentowały się naprawdę ładnie i estetycznie. Warto zatem przy najbliższej wizycie w sklepie albo też przeglądając internetowe katalogi, zwrócić uwagę na panele ścienne. Dlaczego w zasadzie warto się nimi zainteresować?

1) różnorodne style

Przede wszystkim, takie panele na ścianę, szczególnie w wersji 3d naprawdę doskonale się prezentują. Za ich pomocą można wykreować bardzo wiele ciekawych aranżacji. Przykładowo znajdą się tutaj panele na ścianę imitujące czerwoną cegłę, idealne do stylu industrialnego. Co więcej, znajdziemy także panele ścienne pcv w wersji bardziej współczesnej, a także panele imitujące drewno albo cegłę rustykalną. Możliwości jest zdecydowanie sporo i z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś idealnego dla siebie.

2) izolacja termiczna i akustyczna

Takie panele ścienne 3d zapewniają także naprawdę całkiem wysokiej jakości izolację termiczną czy akustyczną, Może nie brzmi to jak najważniejsza zasada na świecie, niemniej w praktyce jest to całkiem istotne.

Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych z pewnością ucieszą się na wieść, że coś, co jednocześnie jest świetną dekoracją, zarazem pomoże zapobiegać ucieczce ciepła i ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Z kolei mieszkańcy bloków na pewno ucieszy fakt, że panele na ścianę zapewnią im pewną dodatkową ochronę przed głośnymi sąsiadami.

3) higiena i czystość

Kto z nas nie miał problemu z pobrudzonymi ścianami, szczególnie u dołu przez rzucane byle jak szkolne plecaki, buty, opony od roweru itp? Warto podkreślić, że panele ścienne PCV pomogą dość szybko i łatwo rozwiązać ten problem. Po pierwsze, takie panele naprawdę łatwo się czyści – w końcu jest to PCV. Wystarczy tak naprawdę tylko ściereczka i trochę płynu i w zasadzie to gotowe.

Z drugiej strony, istotne jest także to, że takie panele ścienne 3d są naprawdę bardzo wytrzymałe. Nie tworzą się na nich tak łatwo żadne mało estetyczne pęknięcia, nie ma także smug, wgnieceń itp. Słowem, całość prezentuje się naprawdę bardzo ładnie i estetycznie.

4) estetyczne pokrycie ścian

Niestety często zdarza się, że w domu gdzieś jakaś ściana choćby i delikatnie pęka, tworząc mało estetyczną rysę, z którą w zasadzie nic się nie da zrobić, ponieważ całość związana jest przede wszystkim z jakimś błędem konstrukcyjnym. Albo, że na ścianie pojawią się mało estetyczne zacieki czy nierówności. Wówczas takie panele na ścianie pomogą nam zakryć wszelkie niedoskonałości i odkryć prawdziwe piękno.