lekarz, stomatolog, dentysta

Co to jest protetyka?

Zdrowie i uroda

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się protezy zębów Gdynia jest miastem, gdzie działa wielu doskonałych specjalistów. Każdy chce mieć zdrowe i proste zęby, ale niestety często zapominamy o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej.

Czym są protezy zębowe?

Ważne jest nie tylko codzienne szczotkowanie zębów, ale również stosowanie płynu do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznej. Tylko kompleksowa higiena może sprawić, że będziesz cieszyć się zdrowym uzębieniem. Nieleczona próchnica jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do ekstrakcji zębów, czyli ich usunięcia. Należy walczyć o każdy ząb, dlatego pacjenci często decydują się na leczenie kanałowe. Gdy już i ta metoda zawiedzie to niestety ząb trzeba usunąć. Braki w uzębieniu można wypełnić przy pomocy protez szkieletowych. Najlepiej udać się do renomowanego protetyka, który od dłuższego czasu działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Dostępne są nie tylko protezy szkieletowe, ale również acetalowe, akrylowe oraz acronowe. Ważna jest też współpraca pracowni technicznej z doświadczonym technikiem dentystycznym.

Czym zajmuje się protetyka?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w bardzo dynamicznym tempie rozwija się protetyka Gdynia oferuje naprawdę sporo opcji. To właśnie do Gdyni przyjeżdżają najlepsi protetycy z całego kraju, żeby pomagać potrzebującym pacjentom. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem zęby stają się słabsze, a czasami mogą nawet wypadać. Utracone uzębienie można jednak łatwo odbudować, a obecnie mamy dostępne narzędzia i możliwości, które ułatwiają to zadanie. Wśród młodszych osób dużym zainteresowaniem cieszą się także protezy zębowe Gdynia ma wielu świetnych fachowców. Leczeniem bezzębia oraz wad zgryzu zajmuje się protetyka dentystyczna. Wyróżniamy nabyte lub wrodzone wady zgryzu. Nie można bagatelizować braków w uzębieniu, ponieważ mogą skutkować deformacją twarzy. Warto dodać, że protetyka korzysta także z rozwiązań chirurgii szczękowej. Leczenie protetyczne stosowane jest, gdy już spóźniliśmy się z leczeniem stomatologicznym. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy dentystyczne, które najlepiej wykonywać przynajmniej dwa razy w roku. Braki w uzębieniu utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego trzeba jak najszybciej wypełnić wszystkie luki. Warto dodać, że protezy szkieletowe zbudowane są ze specjalnego trzonu metalowego, który musi być idealnie dopasowany.