dentysta, stomatolog, braki w uzębieniu

Braki w uzębieniu? Sprawdź, jak możesz je uzupełnić

Zdrowie i uroda

Gdy ząb trzeba usunąć lub został on uszkodzony podczas wypadku, brak powinno się uzupełnić jak najszybciej. Co oferują gabinety stomatologiczne?

Na NFZ tylko proteza akrylowa

Pacjenci ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą skorzystać z leczenia protetycznego bez opłat. Jest ono dostępne w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Funduszem.

Refundowana proteza na NFZ to proteza ruchoma akrylowa całościowa lub częściowa. To najtańsza proteza, która powstaje z tworzywa sztucznego – akrylu. Przysługuje ona pacjentowi raz na 5 lat.

W dziedzinie jak protetyka stomatologiczna Szczecin także oferuje dostęp do protez na NFZ. Osoby chcące wykonać protezę w Szczecinie za darmo muszą jednak przygotować się na dość długi czas oczekiwania na wizytę.

Proteza akrylowa może się uszkodzić. Wtedy pacjentowi przysługuje jej bezpłatna naprawa raz na 2 lat. Pacjentom chcącym skorzystać z usług jak naprawa protez Szczecin również je udostępnia.

Wyższej jakości protezy tylko prywatnie

Prywatna protetyka stomatologiczna Szczecin – to właśnie takich ofert powinny poszukać osoby chcące skorzystać z lepszej jakości protez. W prywatnych gabinetach wykonujących protezy w Szczecinie można zamówić najnowocześniejsze uzupełnienia braków zębowych.

W gabinetach prywatnych dostępne są:

  • protezy ruchome: akrylowe, nylonowe, szkieletowe, overdenture (zatrzaskowe)
  • protezy stałe: wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, korony zębowe, mosty protetyczne, licówki, implanty

W obszarze jak prywatna protetyka Szczecin daje pacjentom dostęp do wszystkich z powyższych protez.

Zdecydowanie najlepszym wyborem będą protezy stałe. Są one na stałe mocowane w jamie ustnej, co powoduje, że są wygodniejsze od protez wyjmowanych. Pacjent może wtedy zapomnieć o tym, że korzysta z protezy. Minusem tego typu rozwiązania jest przede wszystkim wysoka cena.

Koszty protez zębowych ruchomych i stałych

Pacjentom chcącym skorzystać z usług prywatnego protetyka Szczecin proponuje długą listę gabinetów, w których można otrzymać profesjonalną pomoc.

Ceny protetyki stomatologicznej w Szczecinie:

  • proteza akrylowa – od 600 zł
  • proteza szkieletowa – od 1200 zł
  • proteza nylonowa – od 1500 zł
  • korona ceramiczna – od 1000 zł
  • most protetyczny – od 3000 zł
  • licówka kompozytowa – od 200 zł
  • licówka pełnoceramiczna – od 1000 zł
  • proteza na implantach – od 5000 zł

Gdy potrzebna jest naprawa protez Szczecin również zapewnia szybki dostęp do gabinetów, w których można skorzystać z pomocy protetyka. Prywatna naprawa protezy w Szczecinie to koszt rozpoczynający się od około 150 zł.