dentysta, stomatolog

Pierwsza wizyta u nowego dentysty

Zdrowie i uroda

Pierwsza wizyta u nowego dentysty zawsze jest stresująca. I nie ma znaczenia czy jest to klinika stomatologiczna Gdynia czy też niewielki gabinet, w którym przyjmuje dentysta Gdynia Orłowo. Co zrobić, by wizyta przebiegła w miłej atmosferze i bez bólu?

Nowy stomatolog Gdynia Orłowo. Nie warto zaczynać od skomplikowanego leczenia

Jeśli pierwszy raz idziemy do danego dentysty, warto pamiętać o tym, by nie decydować się od razu na trudne leczenie stomatologiczne. Nie wiemy bowiem jeszcze czy dany stomatolog Gdynia Orłowo jest dobry i czy leczy bezboleśnie. Lepiej niech przy pierwszej wizycie dentysta Gdynia Orłowo zajmie się czymś łatwym – usuwaniem kamienia nazębnego czy tez zaplombowaniem niewielkiego ubytku. Jeśli uznamy, że dentysta nie spełnia naszych oczekiwań, nie będziemy musieli do niego wracać. Przy trudniejszym leczeniu stomatologicznym może zajść taka konieczność, nie każde da się bowiem rozpocząć i zakończyć podczas jednej wizyty.

Warto porozmawiać z dentystą o swoich obawach

Nie jest tajemnicą, ze wielu pacjentów obawia się bólu podczas leczenia stomatologicznego. Jeśli i my należymy do tej grupy, warto powiedzieć dentyście o swoich obawach. W takiej sytuacji tym bardziej postara się, by leczenie było bezbolesne i profesjonalne. Bez względu na to czy jest to klinika stomatologiczna Gdynia czy też niewielki gabinet dentystyczny, warto też zawsze poprosić o znieczulenie przed rozpoczęciem leczenia. Może to wiązać się z dodatkową opłatą, nie w każdym przypadku jednak tak jest. Dobry dentysta Gdynia chętnie bowiem poda dobre znieczulenie bez dodatkowych kosztów. Cel będzie mieć oczywisty – zatrzymanie pacjenta u siebie i skłonienie by zapisywał się na kolejne wizyty.

Sprawdzenie stanu uzębienia

Podczas pierwszej wizyty, dentysta z pewnością sprawdzi stan uzębienia i wprowadzi do karty pacjenta.informacje na temat tego, które zęby są do wyleczenia. Warto na ten temat z nim porozmawiać. Niech określi koszt, ewentualnie ilość wizyt i powie o wszystkim, co jest istotne. Na podstawie tych informacji bowiem również można ocenić dentystę. Pomoże to w podjęciu decyzji czy pozostajemy u danego dentysty i zapisujemy się na kolejne wizyty czy też nie.

Po wizycie rozsądnie jest od razu zapisać się na kolejną

Jeśli dentysta Gdynia Orłowo spełnia nasze oczekiwania, bezpośrednio po wizycie warto zapisać się na kolejną. Takie działanie bowiem skróci czas oczekiwania na wizytę. Zwlekając, zapisując się dopiero za jakiś czas, na wizytę w gabinecie stomatologicznym będziemy bowiem o wiele dłużej czekać.